دانلود*پاورپوینت جراحی سوختگی 39 اسلاید*

|aks34029592
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت جراحی سوختگی 39 اسلاید هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دارای 39 اسلاید و به عنوان کنفرانس نیز می تواند ارائه شود


بخشی از متن :


سوختگی:


Òاپیدمیولوژی:


Òسالانه1/1میلیون نفردر ایالات متحده دچار سوختگیهای شدید میشوندکه حدود 45000نفرازاین موارد نیاز به بستری شدن پیدا میکنندوحدود4500نفربا مرگ روبرو میشوند.


Òبیش از 90%سوختگیهاناشی ازبی دقتی وبی توجهی است که کاملا قابل پیشگیری میباشندونیمی ازاینها به سیگار یا الکل ارتباط پیدا میکنند.95%ازموارد بستری شده درمراکز سوختگی زنده میمانندو80%آنها درطول یکسال به موقعیت فیزیکی واجتماعی پیش از سوختگی برمیگردند.


Òهدف پزشکان از درمان ایجاد پوستی بهبود یافته با عملکرد طبیعی وبا ظاهری نزدیک به نرمال است.ایجاداسکاروجوشگاه که درسوختگی عمیق گریزناپذیر است با دخالت جراحی مناسب وسریع وکنترل بلند مدت اسکار به حداقل ممکن میرسد.


اتیولوژی های سوختگی:


سوختگی با شعله شایعترین سوختگی بوده وبیشترین مرگ ومیر را دارد.


سوختگی الکتریکی خطر بالقوه آریتمی قلبی وسندرم کمپارتمانت را دارد.


دربرخورد با سوختگی الکتریکی یکECGازبیمارمیگیریم اگردرECGاولیه آریتمی نداشتیم احتمال آریتمی بعدی کم است.اگرسوختگی low voltageبوده وبیمار آریتمی ندارد نیازی به بستری نیست ولی به دنبال رابدومیلیز وسندرم کمپارتمان باشیم حتی درصورت شک کم به سندرم کمپارتمان باید فاشیوتومی کنیم.


درسوختگی high voltageاحتمال آسیب چشمی وعصبی هست ولذا باید مشاوره چشم ونورولوژی به عنوان ارزیابی اولیه انجام شود.


Òسوختگی شیمیایی بالقوه سبب سوختگی های شدید میشوند مهمترین جنبه درمان آن شستشوی فراوان پوست با آب حداقل به مدت30دقیقه است تنها استثنا پودر آهک است که باید ازسطح پوست کاملا پاک شود سپس با آب شسته شود.


Òاسید فرمیک سبب همولیز وهموگلوبینوری میشود.


Òاسیدهیدروفلوریک با جذب ازپوست میتواندسبب هایپوکلسمی شود درسوختگی با این اسید گلوکونات کلسیم هم به صورت موضعی برروی پوست وهم به صورتIVتجویز میشود.درفرمهای شدید به صورت شریانی تجویز میشود.درصورت تجویز شریانی باید بیمار مانیتورینگ قلبی شودودرصورت هایپوکلسمی شدید ویا تداوم اختلالات ECGباید منطقه سوخته را Exciseکرد.


سوختگی ناشی از شعله: همراه با عکس


سوختگی الکتریکی:همراه با عکس


و...........


قیمت بسیار مناسب