دانلود*پاورپوینت مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی*

مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی, پاورپوینت مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی, دانلود رایگان پاورپوینت مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی, دانلود پاورپوینت مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی, دانلود پاورپوینت در مورد مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی, تحقی,,,|aks34029592
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان پاورپوینت مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

دانلود پاورپوینت با موضوع مراقبت از بیمار بعد از عمل جراحی،
در قالب ppt و در 15 اسلاید قابل ویرایش.


بخشی از پاورپوینت :
حمل بیمار
اتاق ریکاوری
اطمینان از وضعیت صحیح بیمار :
معمولا وضعیت لترال برای بیمار بیهوش خطر اسپیراسیون ( خون / بزاق / مواد استفراغی ) را کمتر میکند . این وضعیت موجب درناژ خون یا ترشحات حلق خواهد شد بخصوص در جراحیهای دهان یا بینی احتمال ترشحات بیشتری وجود دارد . این وضعیتد برای برقراری راه هوایی مناسب تر است البته ممکن است در همه بیماران امکان این وضعیت وجود نداشته باشد و یاشرایط جراحی این اجازه را ندهد ( توراکس / اورتوپدی ) در این صورت بیمار را در وضعیت طاق باز قرار داده و با بالا کشیدن چانه راه هوایی بیمار باز نگه داشته میشود . در جراحی چشم و اعصاب و بی حسی اسپاینال بهتر است بیمار بهد پشت خوابیده و کاملا صاف باقی بماند .
نوزادان و کودکانی که در طول بیهوشی لوله تراشه داشته اند ممکن است به دلیل التهاب گلوت دچار انسداد تنفسی شوند . این موضوع باید سرلعا به پزشک بیهوشی اطلاع داده شود و با بالا نگهداشتن سر تخت و قرار دادن بیمار در معرض اکسیژن این مشکل را درمان نمود .

شناخت و درمان مشکلات تنفسی :
انسداد راه هوایی :
هدف اصلی ذر حفظ تهویه ریوی و جلوگیری از هیپوکسمی و هایپرکاپنی است. این حالت به دنبال انسداد راه هوایی و هیپرونتیلاسیون رخ میدهد پرستار دستور تجویز پزشک را بلافاصله کنترل و اجرا می کند تعداد و عمق تنفس و میزان اشباع اکسیژن و صداهای تنفسی را باید کنترل نماید . بیماران بعد از بیهوشی طولانی مدت معمولا بیهوش ودارای شلی عضلات بدن هستند که حین شلی عضلات به حلق هم منتقل میشود و هنگام قرار گرفتن بیمار در وضعیت طاق باز باعث برگشتن زبان به سمت عقب و نهایتا انسداد راه هوایی میشود . علائم انسداد راه هوایی شامل : تنفس صدادار و نامنظم و حالت خفگی است در طول چند دقیقه بیمار دچار سیانوز میشود .
به دلیل حرکت نامنظم قفسه سینه و دیافراگم برای بررسی تنفس بایستی کف دست خود را روی بینی و دهان قرار داد . جهت درمان انسداد هیپوفارنگس باید سر بیمار را به عقب خم کرد و زا ویه فک تحتانی را به سمت جلو فشار داد یا به عبارتی دندانهای پایینی را به سمت جلو فشار داد . با انجام این مانور زبان به سمت جلو کشیده میشود و راه هوایی باز میگردد ...

تـوضـیـحــاتِ فـایــل :

- این فایل با فرمت power point ( قابل ویرایش ) در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
تعداد اسلایدها : 15
- قابل ارائه و مناسب بعنوان پروژه کلاسی رشته پزشکی
- این پاورپوینت کاملا استاندارد بوده و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی رعایت شده است.